Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Przekaż 1% podatku

Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Kontakt w Zabrzu

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2017 na rzecz naszego Stowarzyszenia - Organizacji Pożytku Publicznego już od 2010 roku. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP może przekazać osoba fizyczna osiągająca dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło jak również osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (w tym tzw. liniowcy).

Rola Państwa sprowadza się do wypełnienia kilku rubryk w deklaracji podatkowej PIT (nazwa wybranej organizacji oraz nr KRS), a podatek przekazany zostanie przez właściwy Urząd Skarbowy na konto organizacji pożytku publicznego.

JEŻELI  PAŃSTWO UZNAJĄ ZA STOSOWNE PRZEKAZANIE CZĘŚCI SWOJEGO PODATKU NA RZECZ NASZEGO STOWARZYSZENIA PODAJEMY DANE NIEZBĘDNE DO WPISANIA W DEKLARACJI:

STOWARZYSZENIE KONTAKT W ZABRZU
KRS 0000097903.

Prawo przekazania 1%, to sposób na samodzielne decydowanie przez Państwa o przeznaczeniu chociaż części swojego podatku. Nie wiąże się to z żadnym wydatkiem (przekazana kwota pomniejsza kwotę podatku należnego), a zyskują organizacje, które otrzymują 1% podatku.

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA! Te z pozoru drobne kwoty, ale przekazane przez wiele osób, stworzą możliwość pełniejszej realizacji naszych zadań statutowych a w szczególności rehabilitacji zarówno ruchowej jak i społecznej naszych podopiecznych.  Zarząd Stowarzyszenia zwraca się z gorącą prośbą do Członków, ich Rodzin oraz Osób Zaprzyjaźnionych o przekazywanie przedmiotowego 1% na rzecz naszego Stowarzyszenia oraz rozpropagowanie naszej prośby w możliwie najszerszym kręgu osób, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zarząd Stowarzyszenia „ KONTAKT”

STOWARZYSZENIE „KONTAKT” RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ Nr 41 SPECJALNEJ  W ZABRZU     
ul. Konopnickiej 3 tel / fax 271 02 15
KRS 0000097903
ALIOR BANK 46 2490 0005 0000 4530 6161 8407

e-mail:
www.stowarzyszeniekontakt.edu.pl
facebook.com/kontakt.zabrze