Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Aktualności

Zajęcia z NORDIC WALKING

Rozpoczęliśmy 10 sesji treningowych z nauki chodzenia z kijkami w ramach zadania publicznego „Sport to zdrowie i radość” dofinansowanej ze środków m. Zabrze. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek . W zajęciach bierze udział 15 naszych podopiecznych. Są to uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej jak i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Celem zajęć jest zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu naszych podopiecznych. Zajęcia prowadzone są przez instruktora Nordic Walking Panią Iwonę Litaniuk.

Więcej...

Świetlica specjalistyczna „PO GODZINACH” – zajęcia kulinarne

Świetlica specjalistyczna „PO GODZINACH” – zajęcia kulinarne

Poznawaliśmy kuchnię włoską. Przygotowaliśmy włoską przystawkę – Bruschetta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zmagań z przyrządzania przekąski.

Więcej...

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO" już za nami. Impreza odbyła się w ramach wzajemnej współpracy Stowarzyszenia KONTAKT i Zespołu Szkół Specjalnych nr 41. Miejscem tegorocznej spartakiady była Hala Sportowa POGOŃ.

Więcej...

Ruszała kolejna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

9 kwietnia o godz. 12.00 na promenadzie Areny Zabrze została zainaugurowana kolejna edycja Akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Wydarzenie to odbyło się w ramach TRENINGU ZUMBA FITNESS AKTYWNE ZABRZE.

W tym roku mieszkańcy Zabrza po raz kolejny będą mogli wziąć udział w programie charytatywnym Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa pozwala na wspieranie potrzebujących poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Beneficjentem akcji w Zabrzu jest STOWARZYSZENIE „KONTAKT” RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNI PRZY ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 41 W ZABRZU.

Więcej...

Zajęcia z nauki pływania

Od 5 kwietnia rozpoczęliśmy cykl zajęć z nauki pływania. Jest to jedno z naszych działań w ramach zadania publicznego "SPORT TO ZDROWIE I RADOŚĆ". Koordynatorem zadania oraz instruktorem nauki pływania jest Pani mgr Marzena Jarząbek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu oraz wspierać będą Pani mgr Aldona Żmuda i Pani mgr Anna Mizera również nauczyciele szkoły a także Pan Adam Kręcichwost jako wolontariusz.

Więcej...

Świąteczny kiermasz - podsumowanie

Świąteczny kiermasz

Zakończyliśmy kiermasz świąteczny. Pozyskana kwotę 570,00 zostanie przeznaczona na wyjazdy uczestników Świetlicy Terapeutycznej.

Więcej...

62 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

W dniach 01.04, 04.04 oddział przedszkolny "MISIE" oraz uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej dla dorosłych/nasi podopieczni/ przedstawią ilustrację muzyczno - ruchową na motywach bajki H.CH. Andersena "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI" podczas 62 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka.

Więcej...

Świąteczny kiermasz

Świąteczny kiermasz

Od 1 marca – 23 marca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki przy ul. Reymonta 7A w Zabrzu prezentować będziemy prace naszych podopiecznych codziennie/ od poniedziałku do piątku / od 15.00 - 18.00.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Więcej...

Kampania społeczno-edukacyjna p.n NIEBIESKIE ZABRZE trwa

Prowadzone są bezpłatne zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, mieszkańców m. Zabrze oraz trwają przygotowania do happeningu, który odbędzie się 2 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Celem kampanii „Niebieskie Zabrze” jest integracja środowisk lokalnych pracujących na rzecz osób z autyzmem oraz uświadomienie odbiorcom istoty autyzmu oraz wezwanie do działania, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz ich rodzin.

Więcej...

Rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do zabrzańskich publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Zabrze rozpoczyna się od 1 lutego br. o godz. 12.00. Wniosek o przyjęcie dziecka można składać do 15 lutego do godz. 15.00.

Więcej...

Przekaż 1% podatku

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz naszego Stowarzyszenia - Organizacji Pożytku Publicznego już od 2010 roku. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP może przekazać osoba fizyczna osiągająca dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło jak również osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (w tym tzw. liniowcy)...

Więcej...

Świe­tli­ca spe­cja­li­stycz­na po go­dzi­nach

Z dniem 04 stycznia rozpoczęliśmy zajęcia "Świetlica specjalistyczna po godzinach". Projekt powstał z inicjatywy czwórki nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 /Pani Karoliny Mrosek, Pani Natalii Niedbała, Pani Jolanty Mazur, Pani Doroty Kaliszewskiej / którzy to w ramach wolontariatu prowadzą zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze swoich klas w każdy poniedziałek od godz. 15.00-17.00. Raz w miesiącu również spotykają się Rodzice uczniów. Zajęcia z Rodzicami prowadzi Pani Jolanta Rzyman.

Więcej...