Podsumowanie Pikniku

PIKNIK INTEGRACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z MIESZKAŃCAMI M. ZABRZE I MIAST OŚCIENNYCH  P.N ”WSZYSCY RAZEM” został przeprowadzony  się 10 września 2016 r. od godz. 10.00 – 14.00 na terenie Młodzieżowego Klubu Sportowego Zabrze Zaborze pod honorowym patronatem Prezydenta m. Zabrze oraz patronatem medialnym TV Zabrze i Nowin Zabrzańskich. Piknik dofinansowany był ze środków m. Zabrze wysokości 4 000,00 zł. Podczas pikniku prowadzone były  gry i zabawy sportowe  takie jak: disc golf, mini golf "goalcha" rzut kaloszem, rzut kartoflem, przeciąganie liny oraz Nordic Walking. Każdy z uczestników otrzymywał nagrody w postaci koszulek , kubków, podkładek  z nadrukiem logo miasta i stowarzyszenia, Równolegle do zabaw sportowych odbywały się  artystyczne występy osób niepełnosprawnych.

Każdy z uczestników mógł pograć na bębnach, były też  wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, kącik plastyczny. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego, dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego,  założyć hełm i przymierzyć się do  roli strażaka. Wniosło  to  wiele radości i zainteresowania do zawodu strażaka i była   to także    okazja do zaprezentowania  umiejętności, wyposażenia i przybliżenia pracy strażaków. Nie zabrakło pokazu wykonanego przez psy policyjne. Nie zabrakło również poczęstunku : chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym ,kiełbaski z grilla,  ciasto oraz napoje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki na motorach.

Promocja instytucji jako przyjaznych  osobom niepełnosprawnym, poprzez zorganizowanie stoisk informacyjnych  :Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu m. Zabrze, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, organizacji pozarządowych, Zespółu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Piknik  był też okazją, gdzie można było porozmawiać  z I zastępcą Prezydenta m. Zabrze , wiceprzewodniczącym Rady Miasta .przewodniczącymi Komisji Rady Miasta  na temat działań w zakresie osób niepełnosprawnych w  m. Zabrzu. Impreza ta była również promocją aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tak jak zakładano była to międzypokoleniowa grupa odbiorców / od dziecka do seniora/ przede wszystkim  osoby niepełnosprawne, mieszkańcy m. Zabrze i miast ościennych m. innymi: Ruda Śląska , Katowice, Pyskowice. Podczas pikniku został rozstrzygnięty konkurs „Pochwal się fotografią „ w którym brali udział Honorowi Dawcy Energii  Fortum.

Dziękujemy sponsorom:
Firmie "KUŚ" - Ruda Śląska, Firmie "Madej – Wróbel" – Ruda Śląska za przepyszne kiełbaski, Górnikowi Zabrze za JORGUSIA i nagrody, Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu za występ uczniów, wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i stworzenia wspaniałej atmosfery.

Więcej na stronie   https://www.facebook.com/kontakt.zabrze