Letnia akcja: p.n. WESOŁE WAKACJE 2016.

Dzisiaj rozpoczęliśmy akcję letnią: p.n WESOŁE WAKACJE - 2016.

18 naszych podopiecznych /uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu/ w okresie od 27 czerwca - 8 lipca będzie uczestniczyło zajęciach półkolonijnych zorganizowanych na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu ul. M. Konopnickiej/ siedziba Stowarzyszenia/.

Akcja realizowana jest we współpracy ze szkołą.

Celem letniego wypoczynku jest zapewnienie uczestnikom efektywnego spędzania wolnego czasu. W ramach programu realizowane będą :

1. 7-wycieczek autokarowych /wg harmonogramu/ - poznawanie środowiska naturalnego, dbania o środowisko przyrodnicze.
  2. 2 spotkania edukacyjne połączone z elementami profilaktyki uzależnień oraz promocji zdrowego stylu życia. Głównym celem spotkań edukacyjnych jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. Pogadanki edukacyjne przyczynią się do utrwalenia wiedzy na temat symboli graficznych zakazujących stosowania używek w miejscach publicznych oraz konsekwencji z tego wynikających.
  3. Zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy sportowe.
  4. Podsumowaniem całokształtu zajęć będzie konkurs plastyczny "UŻYWKOM MÓWIMY NIE" dotyczący elementów profilaktyki uzależnień oraz promocji zdrowego stylu życia.

Zadanie publiczne: ORGANIZACJA WYPOCZYNKU LETNIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z ZABRZAŃSKICH RODZIN W 2016r - dofinansowane ze środków miasta Zabrze w wysokości: 4 100,00 zł pozostałe koszty: 1 500,00 zł pochodzą z darowizn.