Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Aktualności - 2017

1% podatku

1% podatku

DRODZY PRZYJACIELE I DARCZYŃCY.

Pragnę złożyć płynące z głębi serca podziękowanie za wsparcie naszej organizacji poprzez przekazanie 1% podatku.

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę  20 602,77 zł

Pozyskane w ten sposób fundusze przysłużą się do realizacji naszych celów a w szczególności rehabilitacji, rewalidacji naszych podopiecznych oraz wsparcia psychologicznego ich Rodzin.

Państwa szlachetny gest dowodzi, iż nie brakuje wśród nas ludzi potrafiących dostrzec potrzebujących.
Raz jeszcze dziękując Wszystkim, mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i życzliwość również w przyszłym roku.

Więcej...

Wesołe Wakacje 2017

Półkolonie realizowane w ramach zadania publicznego: Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z zabrzańskich rodzin w 2017 roku.
Półkolonie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie  –  organizowane w okresie od 26 czerwca 2017 -07 lipca 2017r.  w godzinach od 9.00-14.00 pod hasłem „WESOŁE WAKACJE 2017". Miejsce organizacji półkolonii - Zespół Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Półkolonie organizowane są we współpracy ze szkołą po raz czwarty .Zajęcia odbywać się będą w salach ZSS Nr 41, użyczonych bezpłatną umową na realizację zadania. Zajęcia prowadzone będą przez kadrę pedagogiczną, pracującą na co dzień z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Więcej...

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Dnia 05.05.2017 r. obchodziliśmy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych wraz z naszymi podopiecznymi, ich Rodzicami oraz uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej "TĘCZA". Uroczystość uświetnił teatr "Rzepka" ZSS Nr 41 z repertuarem "FOTOGRAFIA", były walki rycerskie, budowania domów i wiele innych ciekawych rozrywek przygotowanych przez Panią Barbarę Zalewską, Annę Szafraniec, Wiolettę Pal oraz malowanie na folii "POMALUJ SWÓJ ŚWIAT" pod kierunkiem Pani Dorotki Weiss studentki Akademii Plastycznej...

Więcej...

Akademia Podróżnika

AKADEMIA PODRÓŻNIKA to systematyczny cykl zajęć z podróży dzieci z oddziału rewalidacyjno - wychowawczego Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 oraz uczestników Świetlicy terapeutycznej. Jest to program autorski Pani Ireny Grzywacz - nauczyciela ZSS Nr 41 we współpracy z Panią Anną Szafraniec- terapeutą świetlicy. W podróż, Panie zabierają swoich podopiecznych do krajów Unii Europejskiej, w każdą środę o godz. 9.00. Celem projektu jest wzbudzenie ciekawości świata, odkrywanie go i poznawanie.

Więcej...

Prośba o przekazanie 1% podatku

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2016 na rzecz naszego Stowarzyszenia - Organizacji Pożytku Publicznego już od 2010 roku. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP może przekazać osoba fizyczna osiągająca dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło jak również osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (w tym tzw. liniowcy)...

Więcej...

Nominacja

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prezes naszego stowarzyszenia Pani Renata Krajewska nominowana jest przez Dziennik Zachodni do tytułu Człowieka Roku 2016 w Zabrzu.

http://zabrze.naszemiasto.pl/plebiscyt/plebiscyt-czlowiek-roku-2016-w-zabrzu-eliminacje-powiatowe,37996,t,id.html

Więcej...