Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Aktualności - 2016

Podziękowanie za przekazanie 1% podatku

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na rzecz naszego  Stowarzyszenia w ramach rozliczenia rocznego zeznania podatkowego 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych pobieranego przez Skarb Państwa za rok 2015, wyrażając z tego powodu wielką radość i jednocześnie wdzięczność.

Więcej...

Honorowi Dawcy Energii Fortum

Dziękujemy Wam z całego serca za włączenie się w akcję HDEF, dzięki której wywalczyliście dla naszej organizacji główną wygraną.

Dziękujemy za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy i sami najczęściej nie upomną się o swoje prawa, nie przyczynią się do medialnych sukcesów, nie potrafią dotrzymać kroku w coraz szybciej zmieniającej się wokół nas rzeczywistości ale za to w podziękowaniu okażą swą szczerą radość i wdzięczność...

Więcej...

Podsumowanie Pikniku

Piknik Integracyjny

PIKNIK INTEGRACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z MIESZKAŃCAMI M. ZABRZE I MIAST OŚCIENNYCH  P.N ”WSZYSCY RAZEM” został przeprowadzony  się 10 września 2016 r. od godz. 10.00 – 14.00 na terenie Młodzieżowego Klubu Sportowego Zabrze Zaborze pod honorowym patronatem Prezydenta m. Zabrze oraz patronatem medialnym TV Zabrze i Nowin Zabrzańskich. Piknik dofinansowany był ze środków m. Zabrze wysokości 4 000,00 zł. Podczas pikniku prowadzone były  gry i zabawy sportowe  takie jak: disc golf, mini golf "goalcha" rzut kaloszem, rzut kartoflem, przeciąganie liny oraz Nordic Walking. Każdy z uczestników otrzymywał nagrody w postaci koszulek , kubków, podkładek  z nadrukiem logo miasta i stowarzyszenia, Równolegle do zabaw sportowych odbywały się  artystyczne występy osób niepełnosprawnych.

Więcej...

Piknik Integracyjny

Piknik Integracyjny

Zapraszamy na piknik integracyjny osób niepełnosprawnych z mieszkańcami Zabrza i miast ościennych pn. Wszyscy razem" który odbędzie się 10 września 2016 r. w godz. 10.00 - 14.00 w Młodzieżowym Klubie Sportowym Zaborze, ul. Wyciska 5A.

 

Więcej...

Letnia akcja: p.n. WESOŁE WAKACJE 2016.

Dzisiaj rozpoczęliśmy akcję letnią: p.n. WESOŁE WAKACJE 2016. 18 naszych podopiecznych /uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu/ w okresie od 27 czerwca - 8 lipca będzie uczestniczyło zajęciach półkolonijnych zorganizowanych na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu ul. M. Konopnickiej/ siedziba Stowarzyszenia/. Akcja realizowana jest we współpracy ze szkołą.

Więcej...

Zajęcia z NORDIC WALKING

Rozpoczęliśmy 10 sesji treningowych z nauki chodzenia z kijkami w ramach zadania publicznego „Sport to zdrowie i radość” dofinansowanej ze środków m. Zabrze. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek . W zajęciach bierze udział 15 naszych podopiecznych. Są to uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej jak i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Celem zajęć jest zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu naszych podopiecznych. Zajęcia prowadzone są przez instruktora Nordic Walking Panią Iwonę Litaniuk.

Więcej...

Świetlica specjalistyczna „PO GODZINACH” – zajęcia kulinarne

Świetlica specjalistyczna „PO GODZINACH” – zajęcia kulinarne

Poznawaliśmy kuchnię włoską. Przygotowaliśmy włoską przystawkę – Bruschetta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zmagań z przyrządzania przekąski.

Więcej...

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VIII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO" już za nami. Impreza odbyła się w ramach wzajemnej współpracy Stowarzyszenia KONTAKT i Zespołu Szkół Specjalnych nr 41. Miejscem tegorocznej spartakiady była Hala Sportowa POGOŃ.

Więcej...

Ruszała kolejna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

9 kwietnia o godz. 12.00 na promenadzie Areny Zabrze została zainaugurowana kolejna edycja Akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Wydarzenie to odbyło się w ramach TRENINGU ZUMBA FITNESS AKTYWNE ZABRZE.

W tym roku mieszkańcy Zabrza po raz kolejny będą mogli wziąć udział w programie charytatywnym Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa pozwala na wspieranie potrzebujących poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Beneficjentem akcji w Zabrzu jest STOWARZYSZENIE „KONTAKT” RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNI PRZY ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 41 W ZABRZU.

Więcej...

Zajęcia z nauki pływania

Od 5 kwietnia rozpoczęliśmy cykl zajęć z nauki pływania. Jest to jedno z naszych działań w ramach zadania publicznego "SPORT TO ZDROWIE I RADOŚĆ". Koordynatorem zadania oraz instruktorem nauki pływania jest Pani mgr Marzena Jarząbek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu oraz wspierać będą Pani mgr Aldona Żmuda i Pani mgr Anna Mizera również nauczyciele szkoły a także Pan Adam Kręcichwost jako wolontariusz.

Więcej...

Świąteczny kiermasz - podsumowanie

Świąteczny kiermasz

Zakończyliśmy kiermasz świąteczny. Pozyskana kwotę 570,00 zostanie przeznaczona na wyjazdy uczestników Świetlicy Terapeutycznej.

Więcej...

62 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

W dniach 01.04, 04.04 oddział przedszkolny "MISIE" oraz uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej dla dorosłych/nasi podopieczni/ przedstawią ilustrację muzyczno - ruchową na motywach bajki H.CH. Andersena "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI" podczas 62 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka.

Więcej...

Świąteczny kiermasz

Świąteczny kiermasz

Od 1 marca – 23 marca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki przy ul. Reymonta 7A w Zabrzu prezentować będziemy prace naszych podopiecznych codziennie/ od poniedziałku do piątku / od 15.00 - 18.00.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie Państwa zapraszamy.

Więcej...

Kampania społeczno-edukacyjna p.n NIEBIESKIE ZABRZE trwa

Prowadzone są bezpłatne zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, mieszkańców m. Zabrze oraz trwają przygotowania do happeningu, który odbędzie się 2 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu. Celem kampanii „Niebieskie Zabrze” jest integracja środowisk lokalnych pracujących na rzecz osób z autyzmem oraz uświadomienie odbiorcom istoty autyzmu oraz wezwanie do działania, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz ich rodzin.

Więcej...

Rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do zabrzańskich publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Zabrze rozpoczyna się od 1 lutego br. o godz. 12.00. Wniosek o przyjęcie dziecka można składać do 15 lutego do godz. 15.00.

Więcej...

Przekaż 1% podatku

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz naszego Stowarzyszenia - Organizacji Pożytku Publicznego już od 2010 roku. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie OPP może przekazać osoba fizyczna osiągająca dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia czy o dzieło jak również osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (w tym tzw. liniowcy)...

Więcej...

Świe­tli­ca spe­cja­li­stycz­na po go­dzi­nach

Z dniem 04 stycznia rozpoczęliśmy zajęcia "Świetlica specjalistyczna po godzinach". Projekt powstał z inicjatywy czwórki nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 /Pani Karoliny Mrosek, Pani Natalii Niedbała, Pani Jolanty Mazur, Pani Doroty Kaliszewskiej / którzy to w ramach wolontariatu prowadzą zajęcia specjalistyczne dla uczniów ze swoich klas w każdy poniedziałek od godz. 15.00-17.00. Raz w miesiącu również spotykają się Rodzice uczniów. Zajęcia z Rodzicami prowadzi Pani Jolanta Rzyman.

Więcej...