Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Aktualności - 2015

Bezpłatne zajęcia dla dzieci JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM - BĘDĘ UCZNIEM

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków z terenu Zabrza, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju do udziału w bezpłatnych zajęciach pt" Jestem przedszkolakiem- będę uczniem" prowadzonych w ramach kampanii społecznej NIEBIESKIE ZABRZE.

Więcej...

V Integracyjna Mini Spartakiada Mikołajkowa

Wystawa powyjazdowa

Po raz piąty w dniu dzisiejszym na sali gimnastycznej ZSS Nr 41 spotkały się dzieci z zabrzańskich przedszkoli kształcenia specjalnego i integracyjnego na V INTEGRACYJNEJ MINI SPARTAKIADZIE MIKOŁAJKOWEJ organizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie KONTAKT i Zespół Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu.

Więcej...

Wystawa powyjazdowa

W dniu dzisiejszym zorganizowana została wystawa powyjazdowa /zdjęcia, pamiątki, prace plastyczne/ powstałe podczas wyjazdu w woj opolskie w m-cu sierpniu (24 - 30 sierpnia).

Wyjazd częściowo dofinansowany był ze środków m. Zabrze w wysokości 3,500 zł. w ramach zadania publicznego "Otwarte Okno Na Świat"

Więcej...

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

W dniu dzisiejszym nasi podopieczni/uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 oraz uczestnicy Świetlicy terapeutycznej wraz z opiekunami / zwiedzali Muzeum Chleba w Radzionkowie oraz samodzielnie przygotowywali plecione bułeczki. Po muzeum oprowadzała Pani ubrana w strój rozbarski,a właściciel muzeum pięknie opowiadał o szacunku dla chleba.

Więcej...

Zadanie SPORT I TURYSTYKA DROGĄ DO USAMODZIELNIENIA SIĘ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Stowarzyszenie realizuje zadanie pn. SPORT I TURYSTYKA DROGĄ DO USAMODZIELNIENIA SIĘ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ. Są to środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji w wysokości 8000,00 zł.
Umowa Nr 410/2015 z dnia 30.07.2015 r.

Więcej...

Zadanie publiczne "OTWARTE OKNO NA ŚWIAT"

Zadanie publiczne "OTWARTE OKNO NA ŚWIAT"

W ramach o wsparcie realizacji zadania publicznego przez m. Zabrze pod nazwą "OTWARTE OKNO NA ŚWIAT" Umowa Nr CRU/ 1644/ 2015 r, zorganizowany został wyjazd 7 dniowy dla osób niepełnosprawnych w woj. opolskie w dniach od 24 sierpnia do 30 sierpnia. W trakcie wyjazdu mieliśmy okazję poznać najciekawsze zakątki woj. opolskiego i promowaliśmy m. Zabrze.

Kwota dofinansowania - 3 500 zł.

Więcej...

Wesołe Wakacje 2015

Wesołe Wakacje 2015

Zadanie dofinansowane ze środków gminy m.Zabrze w ramach zadania publicznego ORGANIZACJA WYPOCZYNKU LETNIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY Z ZABRZAŃSKICH RODZIN.

Półkolonie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z rodzin dysfunkcyjnych - zostaną zorganizowane w okresie od 29 czerwca 2015 -10 lipca 2015 w godzinach od 9.00-14.00 pod hasłem "Wesołe wakacje 2015" których celem jest zapewnienie uczestnikom efektywnego spędzania wolnego czasu poprzez wycieczki autokarowe i piesze, zawody i zajęcia sportowe, gry i zabawy zręcznościowe, spacery i pogadanki, spotkania integracyjne, zajęcia świetlicowe.

Więcej...

VII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO"

VII Spartakiada Integracyjna Turniej Gier i Zabaw "WITAJ WIOSNO" już za nami.

Impreza odbyła się w ramach wzajemnej współpracy Stowarzyszenia i Zespołu Szkół Specjalnych nr 41. Miejscem tegorocznej spartakiady była Hala Sportowa POGOŃ. W tle rozgrywek sportowych w których uczestniczyło 200 dzieci m. innymi z zabrzańskich placówek kształcenia integracyjnego i specjalnego (Szk. Nr 8, 14, 19,38 39,40,41,42, Nasz Dom) odbył się pokaz Stowarzyszenia AIKIDO oraz uczniów Szkoły Sportowej w Zabrzu. Otwarcia Spartakiady dokonał Wiceprezydent m. Zabrze Pan Janusz Pawluch. Spartakiada to jedno z działań zadania publicznego "SPORT TO ZDROWIE I RADOŚĆ"dofinansowanego z budżetu m. Zabrze.

Więcej...

Happening "Autyzm w chmury"

Dnia 9 kwietnia na Placu Wolności w Zabrzu w samo południe odbył się happening "Autyzm w chmury". W niebieskie przestworza pofrunęły niebieskie baloniki na znak solidarności z osobami z autyzmem. Impreza zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "Niebieskie Zabrze", w którą włączyło się wiele instytucji, obfitowała w szereg atrakcji

Więcej...

Uroczyste wręczenie certyfikatów IV edycji Funduszu Małych Grantów

W sobotę 7 marca 2015r.o godz. 17:00 na scenie Europy Centralnej podczas jej 2 urodzin odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów IV edycji Funduszu Małych Grantów. Wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie KONTAKT Rodziców, Opiekunów, Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, które uzyskało dofinansowanie projektu "Kampania Społeczna edukacyjno-informacyjna "NIEBIESKIE ZABRZE".

Więcej...

Zajęcia z nauki pływania na basenie Aquarius

2-go marca rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia z nauki pływania na basenie Aquarius os. Kopernika w Zabrzu. Z zajęć korzystają nasi podopieczni, są to uczniowie szkoły jak i uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej dla absolwentów. We współpracy ze szkołą opiekę podczas zajęć sprawują nauczyciele oraz Rodzic - wolontariusze działający na rzecz Stowarzyszenia. W zajęciach bierze udział 15 osób niepełnosprawnych. Zaplanowane jest 10 zajęć pod profesjonalną opieką trenera. Na zajęcia osoby niepełnosprawne dowożone są busem.

Więcej...

Kampania społeczna informacyjno - edukacyjna "Niebieskie Zabrze"

Projekt jest kontynuacją licznych inicjatywy szkoły i stowarzyszenia podjętej po raz pierwszy w 2009 r. na rzecz osób dotkniętych autyzmem, która przyjęła formę akcji informacyjnej prowadzonej w miejscach publicznych miasta Zabrze. Obecnie kampania zakłada integrację środowisk osób, instytucji publicznych i organizacji na rzecz pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom.

więcej informacji: www.niebieskiezabrze.pl

Więcej...

Wycieczka do Jury Krajowsko- Częstochowskiej

21 lutego spędziliśmy dzień w Lecholandzie w Piaskach Jura Krakowsko - Częstochowska.Mielismy okazję przejechać się wozami konnymi, odwiedzić chatkę Baby Jagi, bawić się przy ognisku,goracej herbacie i kiełbaskach oraz w Chacie za Wsią poczęstowana nas żurkiem. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej.

Więcej...