Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdź w polityce cookies Więcej...

Aktualności - 2011

Wyniki zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Stowarzyszenie KONTAKT

14 i 15 grudnia na podstawie Decyzji nr SO.5311.22.2011 z dnia 06.12.2011r. Stowarzyszenie KONTAKT Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu ul. M. Konopnickiej 3, przeprowadziło zbiórkę publiczną w formie sprzedaży przedmiotów wykonanych przez osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Więcej...

VIII edycja konkursu "Wolontariusz Roku"

5 grudnia 2011r obchodzono VIII edycja konkursu "Wolontariusz Roku".
Nominowani do "Wolontariusz Roku" w "kategorii zespołowej" rekomendowani przez zarząd stowarzyszenia zostali Państwo Agnieszka i Paweł Paluch za prowadzenie strony internetowej stowarzyszenia.
Wszyscy nagrodzeni odebrali dyplomy i upominki z rąk vice prezydenta m. Zabrze Pana Jana Pawlucha.
Uroczystośc odbyła się w Multikinie w Zabrzu.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Więcej...

Wystawa prac plastycznych "BLIŻEJ ŚWIATA,BLIŻEJ SZTUKI, BLIŻEJ ŻYCIA"

W dniu 27 pażdziernika 2011 w siedzibie Stowarzyszenia KONTAKT Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przy Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu zorganizowana została wystawa prac plastycznych uczestników wyjazdu turystycznego w Karkonosze w ramach zadania publicznego pn.. "BLIŻEJ ŚWIATA,BLIŻEJ SZTUKI, BLIŻEJ ŻYCIA". Podczas wyjazdu w dniach od 20 - 27 sierpnia promowaliśmy m. Zabrze, jego walory turystyczne oraz poznawaliśmy różne miejsca w okolicach Karpacza, Jeleniej Góry, Krzeszowa i inne co pozwoliło na aktywną formę spędzania wolnego czasu. Zorganizowana wystawa prac plastycznych i fotograficznych to wyrażenie własnych przeżyć, odczuć i obserwacji uczestników wyjazdu. W uroczystości wzięli udział Rodzice, uczniowie szkoły, uczestnicy świetlicy terapeutycznej oraz zaproszeni goście. Otwarcie wystawy uświetnił występ dzieci z oddziału przedszkolnego szkoły.

Więcej...

Wręczenie statuetki "Bratek" dla "Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej"

W Miejskm Ośrodku Kultury - Guido odbył się Bal Osób Niepełnosprawnych. Podczas balu wręczane były statuetki "Bratek" dla "Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej". Między innymi nagrodę otrzymał Pan Michał Murek, który od 2009 r. bezpłatnie wykonuje usługi specjalistyczne w zakresie przeglądów elektrycznych w budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu w którym ma swoją siedzibę Stowarzyszenie KONTAKT, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo do organizacji zajęc edukacyjno - terapeutycznych dla uczniów szkoły oraz podopiecznych stowarzyszenia.

Więcej...

Otwarcie wystawy poplenerowej z pleneru malarskiego w Katowicach

Odbyły się wyjazdowe warsztaty teatralne do Bielska Białej w Stowarzyszeniu "Teatr Grodzki". Podczas warsztatów uczestnicy obejrzeli sztukę "Chleb"jak również mieli okazję poznac strukturę organizacyjną WTZ, ZAZów.

Więcej...

Pożegnanie lata

Słoneczna pogoda, muzyka, sportowa atmosfera, zapach emocji, grill, jazda na motorach, wozach konnych sprawiła że nasi podopieczni bawili się wspaniale.

Impreza była bardzo udana a przyczynili się do tego m. innymi:
Państwo Małgorzata i Michał Andraszak i Pan Tadeusz Majecki, dzięki którym jazda na grzbiecie "mechanicznych rumaków" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zawody sportowe prowadziły Panie: Jolanta Rzyman i Romana Rola.

Więcej...

BLIŻEJ ŚWIATA, BLIŻEJ SZTUKI, BLIŻEJ ŻYCIA

Realizujemy zadanie publiczne pn. "BLIŻEJ ŚWIATA, BLIŻEJ SZTUKI, BLIŻEJ ŻYCIA" dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Zabrze.

Więcej...

II Śląski Rajd Osób Niepełnosprawnych w Wiśle

Dzięki wspaniałej współpracy ze Stowarzyszeniem SKARBEK w Mysłowicach braliśmy udział w II Śląskim Rajdzie Osób Niepełnosprawnych w Wiśle. W imprezie wzięło udział 13 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami.Grupa naszych podopiecznych wraz z przewodnikiem pokonywała trasę po Wiśle- Pl. Hoffa, Muzeum Beskidzkie, Zameczek Habsburgów - siedziba PTTK, dworzec PKS, aleja bp. Burschego, Wisła Oaza - pl.Hoffa. Na mecie rajdu serwowany był turystyczny - ciepły posiłek ( żurek, kiełbaska z grilla i pieczywo oraz woda mineralna).

Więcej...

Plener malarski

6 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie wraz z opiekunami uczestniczyło w plenerze malarskim organizowanym przez Stowarzyszenie SKARBEK w Mysłowicach. Plener odbędzie się w Katowicach - Nikiszowcu, Powstały piękne obrazy, które wystawione zostaną w Muzeum w Mysłowicach.

Więcej...

Śląski Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych

Uczestniczyliśmy w Śląskim Pikniku Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (teren Rosarium) w Chorzowie. Podczas pikniku wystapił zespół bębniarski "BĘBNOLUDY", prowadzony przez nauczycieli Zespole Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu.

Więcej...

Dzień Dziecka

Wspólnie z Radą Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu współorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy kiełbaski na grilla dla wszystkich uczniów szkoły.

Więcej...

Wycieczka do Ogrodzieńca

Dnia 20 maja 2011 r. odbyła się całodniowa wycieczka do Ogrodzieńca. W wycieczce wzięły udział osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.

Więcej...

Wycieczka dla dzieci po Ziemi Cieszyńskiej

Dnia 16.04.2011 r. odbyła się całodniowa wycieczka dla dzieci po Ziemi Cieszyńskiej. W wycieczce wzięły udział osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.

Więcej...

III Spartakiada Sportowo - Integracyjna Turniej Gier I Zabaw Ruchowych "Witaj Wiosno"

Zorganizowana została III SPARTAKIADA SPORTOWO - INTEGRACYJNA TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH "WITAJ WIOSNO" dla 72 uczniów z klas I-III z zabrzańskich szkół kształcenia specjalnego tj. Zespół Szkół Specjalnych nr 40, Zespół Szkół Specjalnych nr 39, Zespół Szkół Specjalnych nr 38, Zespół Szkół Specjalnych nr 41. Do sportowych zmagań przystapiło: z każdej placówki 18 uczniów. Spartakiadę prowadziły wolontarystycznie nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 41.

Więcej...

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia KONTAKT

W dniu 09.03 2011 r. o godz. 10.00 w siedzibie Stowarzyszenia odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia KONTAKT.
Zapraszamy również chętne osoby, którzy chcą działać na rzecz dzieci, młodzieży, osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Więcej...

Bal dla członków Stowarzyszenia

Dnia 02.02.2011 r. zorganizowano bal dla członków Stowarzyszenia oraz uczestników świetlicy terapeutycznej i uczniów Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu.

Więcej...